• Kontakt
    Kontakt i obsługa

    585 261 436
    bok@isprzet.pl

    Biuro obsługi klienta:
    pon. - pt. 08:00 - 16:00

    Dział handlowy:
    pon. - pt. 08:00 - 18:00
    sob. 09:00 - 13:00

    TEAMTOOLS sp. z o.o.
    ul. Gen. Mieczysława Boruty Spiechowicza 68,
    43-300 Bielsko-Biała
    NIP: 937-274-89-81

    Adres do zwrotów i korespondencji 
    Proszówki 611, 32-700 Bochnia

    PLN: 25 1050 1070 1000 0090 8195 4365
    EUR: 11 1050 1070 1000 0090 8198 4396
    USD: 34 1050 1070 1000 0090 8215 8776
    ING Bank, SWIFT: INGBPLPW

  • Zadzwoń
  • Kontakt
  • Schowek
  • Zaloguj / Zarejestruj
0
Twój koszyk jest pusty
  • Kontakt
    Kontakt i obsługa

    585 261 436
    bok@isprzet.pl

    Biuro obsługi klienta:
    pon. - pt. 08:00 - 16:00

    Dział handlowy:
    pon. - pt. 08:00 - 18:00
    sob. 09:00 - 13:00

    TEAMTOOLS sp. z o.o.
    ul. Gen. Mieczysława Boruty Spiechowicza 68,
    43-300 Bielsko-Biała
    NIP: 937-274-89-81

    Adres do zwrotów i korespondencji 
    Proszówki 611, 32-700 Bochnia

    PLN: 25 1050 1070 1000 0090 8195 4365
    EUR: 11 1050 1070 1000 0090 8198 4396
    USD: 34 1050 1070 1000 0090 8215 8776
    ING Bank, SWIFT: INGBPLPW

  • Zadzwoń
  • Kontakt
  • Schowek
  • Zaloguj / Zarejestruj

Szlifierki kątowe przewodowe

 (46)

Polecamy mocne i wytrzymałe szlifierki, które idealnie sprawdzą się do obróbki różnych materiałów. Popularna szlifierka kątowa (tak zwana "kątówka") znajduje bardzo szerokie zastosowania nie tylko w firmach remontowo-budowlanych, ale również w rękach profesjonalistów i mniej doświadczonych majsterkowiczów. Oferujemy niezawodne elektronarzędzia takich marek jak: Milwaukee, Bosch, Ryobi oraz AEG Powertools.

Widok
Sortuj według


SZLIFIERKA KĄTOWA – ZASTOSOWANIE

Szlifierka kątowa to dobrze znane wszystkim uniwersalne narzędzie, które znajdziemy w praktycznie każdym przydomowym warsztacie. To przydatne elektronarzędzie to pozwala zarówno ciąć, szlifować, ostrzyć, jak i polerować materiały wykonane z metalu, stali, drewna oraz tworzywa sztucznego, a nawet kostki brukowej czy kamienia. Ta wszechstronność sprawia, że szlifierka kątowa przydaje się przy wielu pracach wykończeniowych oraz obróbce materiałów budowlanych.

Ponadto możliwości jakie daje szybka wymiana tarczy w szlifierce kątowej umożliwiają łatwe dostosowanie urządzenia do rodzaju wykonywanych prac oraz obrabianego materiału (samych rodzajów tarcz jest całkiem sporo, np. tnące, szlifierskie ze szczotkami). Wymianę tarczy można przeprowadzić z użyciem narzędzi (mocowanie kluczykowe) lub beznarzędziowo w zależności od modelu urządzenia. To drugie przebiega bez porównania szybciej.

Wybieramy szlifierkę kątową – parametry

Wybierając szlifierkę kątową, warto zwrócić uwagę na jej kluczowe parametry, takie jak:

  • moc, jaką dysponuje szlifierka kątowa,
  • średnica tarczy szlifierskiej (najczęściej w przedziale 115 - 125 mm),
  • prędkość obrotowa na biegu jałowym (bez obciążenia),
  • rodzaj zasilania,
  • waga urządzenia,
  • napięcie akumulatora (w przypadku wersji akumulatorowej)

Nowoczesne szlifierki wyposażone są w wiele przydatnych funkcji, które ułatwiają codzienne obchodzenie się ze sprzętem, dzięki czemu czynność szlifowania przebiega bez porównania szybciej i wygodniej niż w przypadku użytkowania starszych modeli. Jedną z istotniejszych funkcji jest beznarzędziowa regulacja osłony. Również najważniejsze elementy ulegają ewolucji, czego przykładem jest wydajny silnik bezszczotkowy czy sprzęgło skrętne. Bezpieczeństwo w szlifowaniu podnosi m.in. blokada wrzeciona. Stosując takie elementy jak osłonę tarczy czy blokadę wrzeciona producenci dbają, by cięcie i proces szlifowania przebiegały nie tylko sprawnie, ale również bezpiecznie.

Z kolei system łagodnego rozruchu gwarantuje brak "kopnięcia" podczas startu urządzenia. Ponadto system łagodnego rozruchu sprawia również, że trudniej o przeciążenia w przypadku stosowania grubych i ciężkich tarcz 125 mm. Niska głowica ułatwia manewry, natomiast ergonomiczna rękojeść z tworzyw sztucznych z systemem antywibracyjnym poprawia komfort pracy. System tłumiący drgania (antywibracyjny) pozwala na dłuższą, bardziej intensywną pracę bez konieczności robienia częstych przerw.

ŚREDNICA TARCZY, MASA I MOC SZLIFIERKI

Średnica tarczy szlifierki kątowej to jeden z podstawowych parametrów tego typu urządzenia. Średnica tarczy wpływa nie tylko na jakość pracy, ale również na masę i moc urządzenia. Tarcze o średnicy 115 milimetrów są wykorzystywane w pracach, które odbywają się sporadycznie, trwają krótko i nie obciążają sprzętu. Urządzenia o takiej średnicy mają małą wagę oraz silnik o niewielkiej mocy (około 600-900W).

Dla porównania urządzenia wyposażone w tarcze o średnicy 125 mm poleca się do prac pod większym obciążeniem i te tarcze najczęściej sprawdzają się w profesjonalnym warsztacie. Dzięki dużej mocy nominalnej urządzenia z tarczami 125 mm wykorzystuje się do szlifowania twardych materiałów. W tym przypadku mówimy nawet o mocy silnika, która może osiągnąć nawet 1200W. Szlifierka kątowa Bosch, Flex lub Makita o takiej mocy posiada ponadto wspomagające systemy, które gwarantują płynny start (łagodny rozruch) i dłuższą pracę.

PRĘDKOŚĆ OBROTOWA

Prędkość obrotowa to parametr, który ma wpływ nie tylko na tempo pracy, ale również na jej precyzję. Szlifierka, której prędkość obrotowa jest mniejsza sprawi, że obróbka materiału będzie przebiegała wolniej, ale pozwoli na większą kontrolę nad finalnym efektem. Osoby wykorzystujące omawiany sprzęt do wielu różnych prac (polerowanie, szlifowanie), z pewnością docenią możliwości, jakie daje im szlifierka kątowa z regulacją obrotów. Regulacja obrotów pozwala uzyskać jeszcze większą elastyczność i precyzję w działaniu.

Należy pamiętać, że system chłodzenia szlifierki jest bezpośrednio powiązany z wałem silnika. Regulowana prędkość obrotowa zwiększa komfort pracy, ale jednocześnie może sprawić, że szlifierka kątowa z regulacją obrotów pracująca na mniejszych obrotach, będzie gorzej chłodzona, a tym samym bardziej podatna na obciążenia przy długim, nieprzerwanym działaniu. Wybierając szlifierkę w której dostępna jest regulacja obrotów i pracując na niskich ustawieniach, warto uważać, by nie doprowadzić do przeciążenia sprzętu.

SZLIFIERKA KĄTOWA AKUMULATOROWA

Omawiane w tym miejscu szlifierki kątowe należą do grupy elektronarzędzi przewodowych. Oznacza to, że działają napędzane energią elektryczną, która płynie ze źródła zasilania (gniazdka elektrycznego) do urządzenia przez kabel. Długość kabla to zawsze pewne ograniczenie mobilności niezależnie od rodzaju prac. Ostatnimi czasy ogromną popularność zyskują kątówki z akumulatorem, które wyróżniają się pełną mobilnością. Zasilane są za pomocą wydajnych ogniw i nie wymagają stałego połączenia z siecią elektroenergetyczną.

Dla porównania: szlifierki kątowe akumulatorowe posiadają zbliżoną moc i wydajność w stosunku do tradycyjnych urządzeń, wyposażonych w zasilanie sieciowe (szczególnie, jeśli wyposażone są w silnik bezszczotkowy, np. szlifierka kątowa z serii Bosch Professional czy szlifierka kątowa Makita). Niestety do działania wymagają naładowanego akumulatora, co w przypadku wysilonej pracy, może być problematyczne. Rozwiązaniem tego problemu będzie jednak zakup dodatkowej baterii, dzięki której można zachować ciągłość prac.

Jeśli mimo wszystko wolisz elektronarzędzia akumulatorowe do cięcia, to zwróć uwagę na takie parametry jak napięcie zasilania (napięcie akumulatora), pojemność akumulatora oraz to, czy w zestawie do elektronarzędzia dołączony jest dodatkowy akumulator. Oczywiście wersje bezprzewodowe nadają się do takich samych zastosowań, co tradycyjne przewodowe elektronarzędzia do przecinania. Zachęcamy przy okazji do sprawdzenia produktów akumulatorowych o wysokiej mocy! Postaw na wygodne oraz bezpieczne dla użytkownika elektronarzędzie!

RODZAJE SZLIFIEREK W OFERCIE ISPRZET.PL

Opisywane kątówki to nie jedyny asortyment, który posiadamy w widocznej kategorii. Dysponujemy również bardziej precyzyjnymi elektronarzędziami do cięcia, polerowania i szlifowania. Właściciele warsztatów samochodowych oraz lakierni, docenią znajdujące się w naszej ofercie polerki elektryczne samochodowe (zarówno polerki przewodowe, jak i akumulatorowe).

Przedsiębiorstwa usługowo-produkcyjne oraz wyspecjalizowane ekipy budowlane mogą sięgnąć po oferowane przez nasz sklep szlifierki mimośrodowe oraz szlifierki oscylacyjne, szlifierki trzpieniowe i szlifierki proste. Nasz sklep to również bogate akcesoria do elektronarzędzi, takie jak np. tarcze diamentowe i inne rodzaje tarcz. Polecamy również niezwykle przydatne szlifierki taśmowe przewodowe, poręczne szlifierki ręczne, zwiększające zasięg żyrafy do gipsu przegubowe (do ścian i sufitów), a także nożyce do blachy.

DODATKOWE FUNKCJE SZLIFIEREK KĄTOWYCH

Przed zakupem tzw. kątówki, warto wziąć pod uwagę nie tylko jej podstawowe parametry techniczne, ale również dodatkowe wyposażenie oraz funkcje, które bezpośrednio wpływają na komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Do jednej z nich należy omawiana wcześniej regulacja obrotów tarczy tnącej, które można ściśle dostosować do rodzaju obrabianego materiału. Jeżeli planujemy częste i długotrwałe użytkowanie sprzętu, warto wziąć pod uwagę wbudowany system antywibracyjny, który znacząco redukuje drgania przenoszone na ręce operatora.

Równie przydatny i wpływający zarazem na bezpieczeństwo pracy, jest dostępny w droższych modelach szlifierek, system łagodnego startu. Pozwala on na powolny rozruch tarczy tnącej i eliminuje efekt tzw. "szarpnięcia" zaraz po uruchomieniu narzędzia. Sporym udogodnieniem będzie również coraz częściej stosowana nakrętka mocująca oraz blokowane wrzeciono, które umożliwia wygodną wymianę narzędzia tnącego bez konieczności stosowania dodatkowego kluczyka. Wymiana tarczy jest bez porównania dłuższa w modelach, które posiadają mocowanie kluczykowe.

BEZPIECZNA PRACA SZLIFIERKAMI KĄTOWYMI

Prawidłowa i bezpieczna obsługa kątówek, wymaga od użytkownika stosowania się do pewnych zaleceń. Przede wszystkim często popełnianym i skrajnie niebezpiecznym działaniem jest praca szlifierką kątową bez założonej osłony tarczy i jej obsługa tylko jedną ręką. W przypadku jej pęknięcia, operator narażony jest na działanie odłamków, które mogą być przyczyną groźnych urazów. Kolejna kwestia to odzież BHP, która powinna być obowiązkowa podczas pracy kątówką. Ważne są przede wszystkim okulary ochronne oraz rękawice robocze.

Trzeba również kontrolować nacisk, jaki wywiera tarcza tnąca podczas obróbki produktów. Zbyt mocny nacisk podczas przecinania ograniczy prędkość obrotową sprzętu i drastycznie wpłynie na wydajność cięcia elektronarzędzia. Poza tym tarcza może odkształcić się i pęknąć, powodując ogromne zagrożenie.

Co jeszcze trzeba mieć na uwadze? Chociażby to, że szlifierka kątowa – a w zasadzie jej silnik – generuje ciepło, które musi zostać skutecznie odprowadzone. Z tego względu każda elektryczna szlifierka kątowa posiada mniejsze lub większe otwory wentylacyjne, których nie wolno zasłaniać gdy urządzenie działa (np. palcem). Dobrą praktyką jest również regularne oczyszczanie wspomnianych otworów z zalegającego tam kurzu i zanieczyszczeń. W użytkowaniu pomaga łatwa regulacja obrotów oraz funkcja łagodnego rozruchu.

WYBIERZ NAJLEPSZE SZLIFIERKI KĄTOWE

Narzędzia, które oferuje nasz sklep iSprzet.pl, pochodzą od sprawdzonych i renomowanych producentów. Zanim wybierzesz odpowiednią szlifierkę kątową zdecyduj, do jakiego rodzaju czynności będzie Ci ona potrzebna. Czy potrzebujesz sprzętu, który pozwoli na szlifowanie drewna czy betonu? Modele wybieranych szlifierek mogą się od siebie diametralnie różnić (posiadają inny silnik, sprzęgło, średnicę tarczy itp.) oraz mieć odmienne przeznaczenie. Dla porównania do czego innego nadaje się szlifierka kątowa o tarczy 115 mm, a gdzie indziej stosuje się szlifierkę o tarczy 125 mm.

Jeżeli nie wiesz, która szlifierka kątowa spełni Twoje oczekiwania (jaka średnica tarczy, moc, czy pojemność akumulatora będzie najlepsza) – skontaktuj się z nami! Doradzimy Ci w kwestii doboru właściwej kątówki z tarczą 125 mm i z optymalnymi parametrami pracy, o najwyższej wydajności. Dobierzemy również zestaw tarcz 125 mm na zapas oraz doradzimy, czy inna średnica tarczy niż 125 mm również wchodzi w grę. Zachęcamy również do zapoznania się z całą kategorią elektronarzędzia przewodowe.

Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej