Sprężarki tłokowe powietrza
(94)Niektóre urządzenia budowlane wymagają do pracy wysoko sprężonego powietrza, które może wytworzyć sprężarka powietrza (inaczej nazywana kompresorem). Kompresor przydaje się zwłaszcza w zakładach wulkanizacyjnych, lakierniczych, a także w przemyśle budowlanym. Na rynku znajdziesz dwa różne rodzaje tych urządzeń – sprężarki tłokowe oraz sprężarki śrubowe. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór sprężarek tłokowych takich producentów Gudepol, Benza oraz Chicago Pneumatic. Sprawdź wszystkie modele i poznaj oferowane tu kompresory tłokowe.
Sprężarka tłokowa Gudepol SB-OL 200/24
Sprężarka tłokowa Gudepol SB-OL 200/24Sprężarka tłokowa Gudepol SO 241/24
Sprężarka tłokowa Gudepol SO 241/24Sprężarka tłokowa Gudepol SO 241/50
Sprężarka tłokowa Gudepol SO 241/50Sprężarka tłokowa Gudepol SO 380/100
Sprężarka tłokowa Gudepol SO 380/100Sprężarka tłokowa Gudepol SOC 380-24
Sprężarka tłokowa Gudepol SOC 380-24Sprężarka tłokowa Gudepol SO 380/50
Sprężarka tłokowa Gudepol SO 380/50Sprężarka tłokowa Gudepol GD 28-100-320
Sprężarka tłokowa Gudepol GD 28-100-320Sprężarka tłokowa Gudepol GD 28-150-350
Sprężarka tłokowa Gudepol GD 28-150-350Sprężarka tłokowa Gudepol GD 28-150-350 / 230V
Sprężarka tłokowa Gudepol GD 28-150-350 / 230VSprężarka tłokowa Gudepol GD 38-150-395
Sprężarka tłokowa Gudepol GD 38-150-395Sprężarka tłokowa Gudepol GD 38-200-475
Sprężarka tłokowa Gudepol GD 38-200-475Sprężarka tłokowa Gudepol GD 59-270-650
Sprężarka tłokowa Gudepol GD 59-270-650Sprężarka tłokowa Gudepol GD 60-270-830
Sprężarka tłokowa Gudepol GD 60-270-830Sprężarka tłokowa Gudepol GD 60-500-830-B
Sprężarka tłokowa Gudepol GD 60-500-830-BSprężarka tłokowa Gudepol GD 70-500-1210
Sprężarka tłokowa Gudepol GD 70-500-1210Sprężarka tłokowa Gudepol GDV 38-200-475 (pionowa)
Sprężarka tłokowa Gudepol GDV 38-200-475 (pionowa)Sprężarka tłokowa Gudepol GDV 49-270-515 (pionowa)
Sprężarka tłokowa Gudepol GDV 49-270-515 (pionowa)Sprężarka tłokowa Gudepol GDV 59-270-650 (pionowa)
Sprężarka tłokowa Gudepol GDV 59-270-650 (pionowa)Maszyny przemysłowe
Sprężarki powietrza ■ Technika magazynowa ■ Urządzenia czyszczące
Sprężarki powietrza
Sprężarki tłokowe ■ Sprężarki śrubowe ■ Zbiorniki ciśnieniowe ■ Uzdatnianie powietrza ■ Osuszacze adsorpcyjne ■ Osuszacze ziębnicze
Producenci
Sprężarka tłokowa (kompresor tłokowy) – jak działa?
Sprężanie gazu może odbywać się jednostopniowo lub dwustopniowo – w zależności od tego, jakim kompresorem dysponujesz. W pierwszym procesie za sprzężenie powietrza jest odpowiedzialny jeden tłok poruszający się ruchem posuwistym, w drugim – dwa tłoki, umieszczone w osobnych cylindrach - przy czym powietrze najpierw znajduje się w jednym cylindrze, a następnie przechodzi do drugiego. Na końcu, sprężone powietrze o zwiększonym ciśnieniu jest gromadzone w zabezpieczonym, szczelnym zbiorniku. Dzięki zastosowaniu dwustopniowego kompresowania można uzyskać o wiele wyższe ciśnienie w zbiorniku. Moduł kompresujący jest napędzany przez silnik elektryczny (w większości przypadków), rzadziej przez silnik spalinowy.
Kompresory tłokowe – parametry sprężarek powietrza
Ciśnienie maksymalne kompresora to bez wątpienia jeden z ważniejszych parametrów, który należy wziąć pod uwagę, gdy interesują Cię kompresory tłokowe. Jeżeli interesuje nas dobra sprężarka tłokowa do przydomowego garażu o średniej wydajności (np. do lakierowania, pompowania kół), wtedy musimy celować w sprzęt o ciśnieniu roboczym do 6 barów (takie ładowanie zapewnia niemal każdy producent sprzętu w różnych wariantach). Jeżeli jednak stawiamy na większą wydajność i ciśnienie sprężonego powietrza, wtedy szukajmy kompresorów dysponujących ciśnieniem roboczym na poziomie kilkunastu barów. Tego typu kompresory wykorzystywane są przede wszystkim w większych zakładach przemysłowych i warsztatach wulkanizacyjnych. Takowy sprzęt oferują bardziej znani producenci.
Maksymalne ciśnienie robocze powietrza to jednak nie wszystkie parametry kompresorów, jakie należy brać pod uwagę. Równie istotny będzie sam zbiornik, a mówiąc dokładnie – pojemność zbiornika. Tutaj mamy do czynienia z pewnym kompromisem, ponieważ duży zbiornik powietrza sprawi, że kompresor będzie rzadziej się uruchamiał, ale z drugiej strony całe urządzenie zajmować będzie o wiele więcej miejsca w garażu. Analogicznie decydując się na zakup niewielkiego modelu możemy cieszyć się jego kompaktowymi wymiarami, ale jednocześnie kompresor będzie pracował niemalże na okrągło z racji niskiej pojemności.
Oprócz powyższych parametrów warto spojrzeć również na moc silnika (im większa, tym droższa będzie eksploatacja urządzenia), łączny ciężar kompresora oraz generowany hałas. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ głośna sprężąrka może wbrew pozorom stanowić niemałą uciążliwość dla sąsiadujących z warsztatem mieszkańców czy innych przedsiębiorstw. Ponadto głośna praca sprężarki powietrza może w dłuższej perspektywie czasu, przyczynić się do rozwoju schorzeń układu słuchowego wśród pracowników, wykonujących swoje obowiązki w bezpośrednim otoczeniu kompresora.
Sprawdzony producent to gwarancja niezawodności
Poza parametrami technicznymi, które oczywiście mają spore znaczenie, równie ważny jest producent sprężarki. Jeśli zależy nam na sprawdzonych i niezawodnych rozwiązaniach, warto zdecydować się na wybór sprzętu od znanego producenta. Jeśli nie wiesz, który producent sprzętu będzie najlepszy – doradzimy Ci w wyborze!
SPRĘŻARKI TŁOKOWE – RODZAJE
W naszym sklepie internetowym isprzet.pl znajdziesz wiele różnego rodzaju modeli sprężarek tłokowych. Osoby pracujące w małych warsztatach (np. przy pompowaniu kół), niewielkie ekipy remontowo-budowlane będą zadowolone z markowych urządzeń GDV oraz GDC, wyprodukowanych przez firmę Gudepol. Natomiast właściciele przedsiębiorstw średniej wielkości (na przykład stacjonarnych warsztatów samochodowych) powinni wybrać sprężarki tłokowe z serii HDO czy HD/HDT/HD-VT.
CZYM SĄ KOMPRESORY OLEJOWE I BEZOLEJOWE?
Kompresory tłokowe można dodatkowo podzielić na wersje olejowe i bezolejowe. Jakie są między nimi różnice?
Sprężarki tłokowe olejowe
Najczęściej wykorzystywane w domu i w przemyśle są właśnie kompresory tłokowe olejowe. Krążący w układzie sprężania olej, odpowiada za odpowiedni poziom nasmarowania ruchomych elementów urządzenia (pompy), dzięki czemu sprzęt tego typu cechuje się wieloletnią niezawodnością (pod warunkiem właściwego serwisowania). Niestety trzeba liczyć się z tym, że na skutek działania sprężarki, do układu pneumatycznego mogą przedostawać się niewielkie ilości oleju. O ile w zastosowaniach przemysłowych nie powinno mieć to znaczenia, tak w przypadku użytkowania na potrzeby medyczne (np. w zakładach stomatologicznych) będzie to niedopuszczalne
Sprężarki tłokowe bezolejowe
Bezolejowe wersje kompresorów cechują się tym, że generują niewielkie ciśnienie powietrza, ale za to wolne od jakichkolwiek drobinek oleju. Tym samym sprawdzają się wszędzie tam, gdzie ważna jest sterylność wydmuchiwanego powietrza, np. w gabinetach stomatologicznych. Niestety pozostają mniej niezawodne i trwałe, niż wersje olejowe.
KOMPRESORY TŁOKOWE DO WARSZTATU
Jeśli masz wątpliwości co do wyboru właściwego modelu sprężarki, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta za pomocą telefonu, wiadomości e-mail czy czatu, który jest dostępny bezpośrednio na stronie. Doradzimy Ci, która sprężarka tłokowa sprawdzi się najlepiej w Twoim warsztacie. W zależności od Twoich potrzeb i możliwości finansowych, dobierzemy najlepszy model sprężarki.
Nie musisz obawiać się o jakość zakupionych urządzeń, ponieważ dysponujemy wyłącznie produktami znanych i cenionych przez profesjonalistów marek, takich jak Gudepol, Chicago Pneumatic czy Benza. Poszczególne sprężarki tłokowe oferują tym samym wysoką wydajność, funkcjonalność oraz bardzo szerokie zastosowanie. Poszczególne urządzenia widocznych tu producentów sprawdzą się równie dobrze w przydomowym warsztacie, jak i profesjonalnych zakładach usługowych.
Sam producent sprężarki ma ogromne znaczenie, jeżeli szukamy rozwiązania o najwyższej jakości wykonania, który ma posłużyć przez kilkanaście lat. Podpowiemy także, które parametry będą kluczowe w konkretnym przypadku (jak np. ciśnienie powietrza [bar], producent, wielkość zbiornika, rodzaj pompy etc.).
Sprężarki tłokowe – cena
Za średniej klasy sprężarkę o wydajności 8 barów i 24-litrowym zbiornikiem trzeba zapłacić 600-800 zł. Oczywiście za model z większym zbiornikiem, przyjdzie nam zapłacić odpowiednio więcej. W przypadku 100-litrowej sprężarki, cena może sięgać nawet 2 tys. zł. Mimo wszystko wersje tłokowe pozostają o wiele tańsze, niż bliźniacze wersje śrubowe.
Oferta sprężarek tłokowych w iSPRZET
Kompresory olejowe to nie wszystko, co możemy zaoferować na naszej platformie. Oferta sprzedażowa obejmuje całe mnóstwo profesjonalnych rozwiązań sprzętowych dla domu, warsztatu oraz budownictwa i przemysłu. Jeżeli interesują Cię kompresory, to z pewnością spojrzysz także na nasze urządzenia pneumatyczne. Tutaj również widoczny jest renomowany producent (np. Husqvarna czy Wacker Neuson). Jednocześnie wyposażysz się u nas w profesjonalne urządzenia hydrauliczne (tutaj sprawdzony producent to np. ICS czy Rhino Tool). Ponadto polecamy spojrzeć na solidne elektronarzędzia – w tym elektronarzędzia akumulatorowe (wśród nich ceniony producent sprzętu Milwaukee, AEG Powertools oraz Bosch). Wszystkie modele słyną z wysokiej trwałości i niezawodności, co zapewniają wszyscy producenci.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu isprzet.pl! Bez względu na to, czy interesuje Cię sprężarka o ciśnieniu 8 czy 10 bar. Posiadamy różne kompresory i urządzenia, które sprawdzą się w każdym miejscu pracy! Jeśli nie wiesz, który kompresor wybrać – skontaktuj się z nami! Zaproponujemy Ci odpowiedni kompresor, z wysoką wydajnością, olejowy lub bezolejowy. Już teraz złóż zamówienie na konkretny model kompresora tłokowego w naszym asortymencie! Nasz zespół stale pozostaje do Twojej dyspozycji, aby mieć pewność, że szybko otrzymasz zamówione narzędzia.