• Kontakt
  Kontakt i obsługa

  585 261 436
  bok@isprzet.pl

  Biuro obsługi klienta:
  pon. - pt. 08:00 - 16:00

  Dział handlowy:
  pon. - pt. 08:00 - 18:00
  sob. 09:00 - 13:00

  TEAMTOOLS sp. z o.o.
  ul. Gen. Mieczysława Boruty Spiechowicza 68,
  43-300 Bielsko-Biała
  NIP: 937-274-89-81

  Adres do zwrotów i korespondencji 
  Proszówki 611, 32-700 Bochnia

  PLN: 25 1050 1070 1000 0090 8195 4365
  EUR: 11 1050 1070 1000 0090 8198 4396
  USD: 34 1050 1070 1000 0090 8215 8776
  ING Bank, SWIFT: INGBPLPW

 • Zadzwoń
 • Kontakt
 • Schowek
 • Zaloguj / Zarejestruj
0
Twój koszyk jest pusty
 • Kontakt
  Kontakt i obsługa

  585 261 436
  bok@isprzet.pl

  Biuro obsługi klienta:
  pon. - pt. 08:00 - 16:00

  Dział handlowy:
  pon. - pt. 08:00 - 18:00
  sob. 09:00 - 13:00

  TEAMTOOLS sp. z o.o.
  ul. Gen. Mieczysława Boruty Spiechowicza 68,
  43-300 Bielsko-Biała
  NIP: 937-274-89-81

  Adres do zwrotów i korespondencji 
  Proszówki 611, 32-700 Bochnia

  PLN: 25 1050 1070 1000 0090 8195 4365
  EUR: 11 1050 1070 1000 0090 8198 4396
  USD: 34 1050 1070 1000 0090 8215 8776
  ING Bank, SWIFT: INGBPLPW

 • Zadzwoń
 • Kontakt
 • Schowek
 • Zaloguj / Zarejestruj

Sprężarki tłokowe powietrza

 (94)

Niektóre urządzenia budowlane wymagają do pracy wysoko sprężonego powietrza, które może wytworzyć sprężarka powietrza (inaczej nazywana kompresorem). Kompresor przydaje się zwłaszcza w zakładach wulkanizacyjnych, lakierniczych, a także w przemyśle budowlanym. Na rynku znajdziesz dwa różne rodzaje tych urządzeń – sprężarki tłokowe oraz sprężarki śrubowe. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór sprężarek tłokowych takich producentów Gudepol, Benza oraz Chicago Pneumatic. Sprawdź wszystkie modele i poznaj oferowane tu kompresory tłokowe.

 • Wysyłka
 • Pojemność
  -
 • Wydajność sprężarki
  -
 • Ciśnienie maksymalne
  -
 • Wersja sprężarki
 • Rodzaj sprężarki
 • Moc
  -
 • Producent
 • Cena
  0 zł
  69 226 zł
 • Cena
  -
Widok
Sortuj według


Sprężarka tłokowa (kompresor tłokowy) – jak działa?

Sprężanie gazu może odbywać się jednostopniowo lub dwustopniowo – w zależności od tego, jakim kompresorem dysponujesz. W pierwszym procesie za sprzężenie powietrza jest odpowiedzialny jeden tłok poruszający się ruchem posuwistym, w drugim – dwa tłoki, umieszczone w osobnych cylindrach - przy czym powietrze najpierw znajduje się w jednym cylindrze, a następnie przechodzi do drugiego. Na końcu, sprężone powietrze o zwiększonym ciśnieniu jest gromadzone w zabezpieczonym, szczelnym zbiorniku. Dzięki zastosowaniu dwustopniowego kompresowania można uzyskać o wiele wyższe ciśnienie w zbiorniku. Moduł kompresujący jest napędzany przez silnik elektryczny (w większości przypadków), rzadziej przez silnik spalinowy.

Kompresory tłokowe – parametry sprężarek powietrza

Ciśnienie maksymalne kompresora to bez wątpienia jeden z ważniejszych parametrów, który należy wziąć pod uwagę, gdy interesują Cię kompresory tłokowe. Jeżeli interesuje nas dobra sprężarka tłokowa do przydomowego garażu o średniej wydajności (np. do lakierowania, pompowania kół), wtedy musimy celować w sprzęt o ciśnieniu roboczym do 6 barów (takie ładowanie zapewnia niemal każdy producent sprzętu w różnych wariantach). Jeżeli jednak stawiamy na większą wydajność i ciśnienie sprężonego powietrza, wtedy szukajmy kompresorów dysponujących ciśnieniem roboczym na poziomie kilkunastu barów. Tego typu kompresory wykorzystywane są przede wszystkim w większych zakładach przemysłowych i warsztatach wulkanizacyjnych. Takowy sprzęt oferują bardziej znani producenci.

Maksymalne ciśnienie robocze powietrza to jednak nie wszystkie parametry kompresorów, jakie należy brać pod uwagę. Równie istotny będzie sam zbiornik, a mówiąc dokładnie – pojemność zbiornika. Tutaj mamy do czynienia z pewnym kompromisem, ponieważ duży zbiornik powietrza sprawi, że kompresor będzie rzadziej się uruchamiał, ale z drugiej strony całe urządzenie zajmować będzie o wiele więcej miejsca w garażu. Analogicznie decydując się na zakup niewielkiego modelu możemy cieszyć się jego kompaktowymi wymiarami, ale jednocześnie kompresor będzie pracował niemalże na okrągło z racji niskiej pojemności.

Oprócz powyższych parametrów warto spojrzeć również na moc silnika (im większa, tym droższa będzie eksploatacja urządzenia), łączny ciężar kompresora oraz generowany hałas. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ głośna sprężąrka może wbrew pozorom stanowić niemałą uciążliwość dla sąsiadujących z warsztatem mieszkańców czy innych przedsiębiorstw. Ponadto głośna praca sprężarki powietrza może w dłuższej perspektywie czasu, przyczynić się do rozwoju schorzeń układu słuchowego wśród pracowników, wykonujących swoje obowiązki w bezpośrednim otoczeniu kompresora.

Sprawdzony producent to gwarancja niezawodności

Poza parametrami technicznymi, które oczywiście mają spore znaczenie, równie ważny jest producent sprężarki. Jeśli zależy nam na sprawdzonych i niezawodnych rozwiązaniach, warto zdecydować się na wybór sprzętu od znanego producenta. Jeśli nie wiesz, który producent sprzętu będzie najlepszy – doradzimy Ci w wyborze!

SPRĘŻARKI TŁOKOWE – RODZAJE

W naszym sklepie internetowym isprzet.pl znajdziesz wiele różnego rodzaju modeli sprężarek tłokowych. Osoby pracujące w małych warsztatach (np. przy pompowaniu kół), niewielkie ekipy remontowo-budowlane będą zadowolone z markowych urządzeń GDV oraz GDC, wyprodukowanych przez firmę Gudepol. Natomiast właściciele przedsiębiorstw średniej wielkości (na przykład stacjonarnych warsztatów samochodowych) powinni wybrać sprężarki tłokowe z serii HDO czy HD/HDT/HD-VT.

CZYM SĄ KOMPRESORY OLEJOWE I BEZOLEJOWE?

Kompresory tłokowe można dodatkowo podzielić na wersje olejowe i bezolejowe. Jakie są między nimi różnice?

Sprężarki tłokowe olejowe

Najczęściej wykorzystywane w domu i w przemyśle są właśnie kompresory tłokowe olejowe. Krążący w układzie sprężania olej, odpowiada za odpowiedni poziom nasmarowania ruchomych elementów urządzenia (pompy), dzięki czemu sprzęt tego typu cechuje się wieloletnią niezawodnością (pod warunkiem właściwego serwisowania). Niestety trzeba liczyć się z tym, że na skutek działania sprężarki, do układu pneumatycznego mogą przedostawać się niewielkie ilości oleju. O ile w zastosowaniach przemysłowych nie powinno mieć to znaczenia, tak w przypadku użytkowania na potrzeby medyczne (np. w zakładach stomatologicznych) będzie to niedopuszczalne

Sprężarki tłokowe bezolejowe

Bezolejowe wersje kompresorów cechują się tym, że generują niewielkie ciśnienie powietrza, ale za to wolne od jakichkolwiek drobinek oleju. Tym samym sprawdzają się wszędzie tam, gdzie ważna jest sterylność wydmuchiwanego powietrza, np. w gabinetach stomatologicznych. Niestety pozostają mniej niezawodne i trwałe, niż wersje olejowe.

KOMPRESORY TŁOKOWE DO WARSZTATU

Jeśli masz wątpliwości co do wyboru właściwego modelu sprężarki, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta za pomocą telefonu, wiadomości e-mail czy czatu, który jest dostępny bezpośrednio na stronie. Doradzimy Ci, która sprężarka tłokowa sprawdzi się najlepiej w Twoim warsztacie. W zależności od Twoich potrzeb i możliwości finansowych, dobierzemy najlepszy model sprężarki.

Nie musisz obawiać się o jakość zakupionych urządzeń, ponieważ dysponujemy wyłącznie produktami znanych i cenionych przez profesjonalistów marek, takich jak Gudepol, Chicago Pneumatic czy Benza. Poszczególne sprężarki tłokowe oferują tym samym wysoką wydajność, funkcjonalność oraz bardzo szerokie zastosowanie. Poszczególne urządzenia widocznych tu producentów sprawdzą się równie dobrze w przydomowym warsztacie, jak i profesjonalnych zakładach usługowych.

Sam producent sprężarki ma ogromne znaczenie, jeżeli szukamy rozwiązania o najwyższej jakości wykonania, który ma posłużyć przez kilkanaście lat. Podpowiemy także, które parametry będą kluczowe w konkretnym przypadku (jak np. ciśnienie powietrza [bar], producent, wielkość zbiornika, rodzaj pompy etc.).

Sprężarki tłokowe – cena

Za średniej klasy sprężarkę o wydajności 8 barów i 24-litrowym zbiornikiem trzeba zapłacić 600-800 zł. Oczywiście za model z większym zbiornikiem, przyjdzie nam zapłacić odpowiednio więcej. W przypadku 100-litrowej sprężarki, cena może sięgać nawet 2 tys. zł. Mimo wszystko wersje tłokowe pozostają o wiele tańsze, niż bliźniacze wersje śrubowe.

Oferta sprężarek tłokowych w iSPRZET

Kompresory olejowe to nie wszystko, co możemy zaoferować na naszej platformie. Oferta sprzedażowa obejmuje całe mnóstwo profesjonalnych rozwiązań sprzętowych dla domu, warsztatu oraz budownictwa i przemysłu. Jeżeli interesują Cię kompresory, to z pewnością spojrzysz także na nasze urządzenia pneumatyczne. Tutaj również widoczny jest renomowany producent (np. Husqvarna czy Wacker Neuson). Jednocześnie wyposażysz się u nas w profesjonalne urządzenia hydrauliczne (tutaj sprawdzony producent to np. ICS czy Rhino Tool). Ponadto polecamy spojrzeć na solidne elektronarzędzia – w tym elektronarzędzia akumulatorowe (wśród nich ceniony producent sprzętu Milwaukee, AEG Powertools oraz Bosch). Wszystkie modele słyną z wysokiej trwałości i niezawodności, co zapewniają wszyscy producenci.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu isprzet.pl! Bez względu na to, czy interesuje Cię sprężarka o ciśnieniu 8 czy 10 bar. Posiadamy różne kompresory i urządzenia, które sprawdzą się w każdym miejscu pracy! Jeśli nie wiesz, który kompresor wybrać – skontaktuj się z nami! Zaproponujemy Ci odpowiedni kompresor, z wysoką wydajnością, olejowy lub bezolejowy. Już teraz złóż zamówienie na konkretny model kompresora tłokowego w naszym asortymencie! Nasz zespół stale pozostaje do Twojej dyspozycji, aby mieć pewność, że szybko otrzymasz zamówione narzędzia.

Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej