• Kontakt
  Kontakt i obsługa

  585 261 436
  bok@isprzet.pl

  Biuro obsługi klienta:
  pon. - pt. 08:00 - 16:00

  Dział handlowy:
  pon. - pt. 08:00 - 18:00
  sob. 09:00 - 13:00

  TEAMTOOLS sp. z o.o.
  ul. Gen. Mieczysława Boruty Spiechowicza 68,
  43-300 Bielsko-Biała
  NIP: 937-274-89-81

  Adres do zwrotów i korespondencji 
  Proszówki 611, 32-700 Bochnia

  PLN: 25 1050 1070 1000 0090 8195 4365
  EUR: 11 1050 1070 1000 0090 8198 4396
  USD: 34 1050 1070 1000 0090 8215 8776
  ING Bank, SWIFT: INGBPLPW

 • Zadzwoń
 • Kontakt
 • Schowek
 • Zaloguj / Zarejestruj
0
Twój koszyk jest pusty
 • Kontakt
  Kontakt i obsługa

  585 261 436
  bok@isprzet.pl

  Biuro obsługi klienta:
  pon. - pt. 08:00 - 16:00

  Dział handlowy:
  pon. - pt. 08:00 - 18:00
  sob. 09:00 - 13:00

  TEAMTOOLS sp. z o.o.
  ul. Gen. Mieczysława Boruty Spiechowicza 68,
  43-300 Bielsko-Biała
  NIP: 937-274-89-81

  Adres do zwrotów i korespondencji 
  Proszówki 611, 32-700 Bochnia

  PLN: 25 1050 1070 1000 0090 8195 4365
  EUR: 11 1050 1070 1000 0090 8198 4396
  USD: 34 1050 1070 1000 0090 8215 8776
  ING Bank, SWIFT: INGBPLPW

 • Zadzwoń
 • Kontakt
 • Schowek
 • Zaloguj / Zarejestruj

Kosiarki do trawy

 (88)

Kosiarki do trawy to podstawowe wyposażenie wielu gospodarstw domowych.  Pomagają utrzymać wysokość i kształt trawy na wymaganym poziomie, a jednocześnie ich obsługa nie jest skomplikowana. Na rynku znaleźć można zarówno urządzenia z napędem elektrycznym, jak i spalinowym. Szeroki wybór spośród tysięcy modeli kosiarek, pozwala kupić urządzenie idealnie dopasowane do potrzeb użytkownika. Poznaj wszystkie urządzenia ogrodowe znajdujące się w naszej ofercie.

Widok
Sortuj według


Wybór kosiarki do trawy

O zaletach kosiarek spalinowych oraz z napędem elektrycznym można pisać bardzo długo. Najważniejsze z nich powinny jednak w prosty sposób rozgraniczyć ich funkcjonalności i pomóc w podjęciu właściwej decyzji zakupowej. Zanim jednak przejdziemy do wyboru odpowiedniego rodzaju sprzętu, weźmy pod uwagę kilka istotnych kwestii, a mianowicie:

 • wielkość powierzchni ogrodu wymagającej koszenia,
 • wysokość i zagęszczenie rosnącej trawy,
 • dostęp do sieci elektroenergetycznej,
 • wiek oraz możliwości ruchowe przyszłych użytkowników sprzętu,
 • konieczność częstego transportu kosiarki.

Dopiero jasno określone powyższe wytyczne, znacząco pomogą w wyborze właściwego rodzaju urządzenia.

Kosiarki elektryczne – lekkie i tanie

Kosiarka elektryczna to przede wszystkim rozwiązanie idealne, jeżeli posiadamy ogród o niewielkiej powierzchni oraz łatwo dostępne źródło prądu. Sprzęt tego typu jest lekki i praktycznie nie wymaga żadnych czynności konserwacyjnych prócz regularnego czyszczenia. Niska waga to również spore ułatwienie w transporcie sprzętu na inne miejsce koszenia. Urządzenia te gwarantują wysoki komfort użytkowania i proste przechowywanie.

Wadą kosiarek z silnkiem elektrycznym jest z pewnością mniejsza mobilność, ponieważ do działania wymagają stałego podłączenia z gniazdkiem elektrycznym. Trzeba również uważać na podłączony przewód i doliczyć czas na jego rozwinięcie oraz zwinięcie. Tego typu kosiarki ogrodowe dysponują mniejszą mocą niż omawiane dalej urządzenia spalinowe, a więc nie sprawdzą się tak dobrze podczas koszenia wysokiej i gęstej roślinności.

Kosiarki spalinowe – spora moc, dużym kosztem

Inną alternatywą dla kosiarek elektrycznych, są mocniejsze i bardziej wydajne kosiarki spalinowe. Modele spalinowe padają wyborem bardziej wymagających ogrodników. Napęd spalinowy jest mocniejszy od rozwiązań elektrycznych i zapewnia dobre osiągi. To z kolei pozwala zastosować większą szerokość koszenia. Kosiarki spalinowe lepiej poradzą sobie z gęstą i wysoką trawą. Nie będą "dławić się" tak często, jak wcześniej opisywany sprzęt elektryczny. Kolejną zaletą jest również wysoka mobilność, ponieważ tego rodzaju kosiarka do trawy, nie wymaga stałego podłączenia z gniazdkiem elektrycznym.

Do wad kosiarek spalinowych trzeba zaliczyć przede wszystkim ich wysoką wagę. Przez to manewrowanie nimi wymaga użycia większej siły. Jeżeli planujemy ich częsty transport w bagażniku lub na przyczepce samochodu, to do załadunku oraz wyładunku, najczęściej potrzebne będą przynajmniej dwie osoby. Silniki spalinowe w tego typu kosiarkach wymagają również okresowych czynności serwisowych, takich jak wymiana oleju w kosiarce spalinowej, filtra powietrza czy świecy zapłonowej. To oznacza, że kosiarka o napędzie spalinowym będzie zarówno droższa w eksploatacji, jak i serwisowaniu. Podsumowując, kosiarki spalinowe będą z pewnością trudniejsze w obsłudze, ale lepiej sprawdzą się podczas koszenia trawnika o większej powierzchni.

Kosiarka akumulatorowa – kompromis prawie idealny

Nowoczesne rozwiązania technologiczne, pozwoliły na skutecznie zastosowanie urządzeń zasilanych za pomocą akumulatora, również w ogrodnictwie. Nie inaczej jest w przypadku kosiarek ogrodowych. Modele zasilane akumulatorowo idealnie sprawdzą się na niewielkich trawnikach, są lżejsze niż wersje spalinowe i w dodatku nie generują spalin. Niewielka szerokość koszenia w przypadku rozwiązań akumulatorowych, pozwala również na łatwe manewrowanie nimi w wąskich przestrzeniach. Ponadto w większości egzemplarzy, możliwa jest wygodna regulacja wysokości koszenia.

Niestety akumulatory litowo-jonowe w tego rodzaju kosiarkach mają ograniczoną pojemność, przez co czas pracy na jednym ładowaniu może ograniczać się do nieco ponad godziny. Można jednak uniknąć przerw w pracy poprzez zakup dodatkowego akumulatora. Wtedy można stosować je zamiennie i zachować ciągłość koszenia.

Kosiarka bębnowa (wrzecionowa) – dla kogo?

Bębnowe modele kosiarek to dosyć mało popularne maszyny, które często są niedoceniane. W zasadzie powinno się je nazywać wrzecionowymi. Są one dosyć bezpieczne, ponieważ przeważają w odmianach ręcznych, czyli bez dodatkowego napędu. Za ruch obrotowy noży odpowiadają wtedy proste zębatki zespolone z kołami urządzenia. Mówiąc wprost, zarówno kosiarka, jak i jej ostrza napędzane są siłą naszych mięśni. Kosiarka wrzecionowa zapewnia bardzo niskie i czyste koszenie (źdźbła trawy nie są poszarpane). Kosiarka wrzecionowa pozostaje przy tym dosyć cicha podczas pracy, zajmuje niewiele miejsca i wyróżnia się ogromną trwałością.

Co jeszcze wyróżnia modele wrzecionowe? Na pewno banalnie proste sterowanie i podobna szerokość koszenia co w przypadku innych typów kosiarek. Charakterystyczny układ noży przypominający swoim działaniem pracę nożyczek, pozwala przycinać trawę już na wysokości ok. 1 cm. Nie ma również ryzyka, że przetniemy kabel elektryczny, ponieważ kosiarka ta nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania. Operowanie nią jest komfortowe i przynosi wiele korzyści dla środowiska.

Dane techniczne kosiarek

Bez względu na rodzaj zastosowanego napędu, większość parametrów technicznych dotyczy wszystkich typów kosiarek. Na jakie z nich zwrócić szczególną uwagę?

 • Szerokość koszenia – im większa szerokość koszenia, tym większą powierzchnię przycina kosiarka w pojedynczym przebiegu. Odmiany spalinowe kosiarek będą najczęściej dysponować większą szerokością koszenia, niż wersje elektryczne. W przeciwieństwie do wysokości koszenia, szerokość koszenia jest wartością stałą i przypisaną do konkretnego modelu kosiarki.
 • Wysokość koszenia – jedną z podstawowych funkcji, którą posiada większość dostępnych kosiarek na rynku jest wbudowana regulacja wysokości koszenia. To dzięki niej możemy w prosty sposób regulować wysokość przycinania trawnika. W zależności od aktualnej wysokości koszenia, rośnie lub maleje opór wywierany na ostrze przez ścinaną trawę. To oznacza, że przy niewielkiej wysokości koszenia, wydajność sprzętu może być odczuwalnie mniejsza – dotyczy to w szczególności słabszych kosiarek elektrycznych.
 • Pojemność kosza na trawę – to mniej istotna kwestia, ale dla wielu użytkowników nie pozostaje bez znaczenia. Im większa pojemność kosza, tym więcej ściętych roślin możemy przechować zanim kosz wymagać będzie opróżnienia. Niestety działa to również w drugą stronę: im bardziej wypełniony kosz, tym jest on cięższy.
 • Funkcja mulczowania i bocznego wyrzutu – to również bardzo popularne funkcjonalności, dostępne w większości kosiarek na rynku. Mulczowanie pozwala na koszenie bez użycia kosza, a ścięta trawa zostaje odpowiednio rozdrobniona i wyrzucona z powrotem na ziemię. Boczny wyrzut z kolei umożliwia wydmuch ściętego urobku na jedną ze stron kosiarki (najczęściej na prawą).
 • Regulowany uchwyt i łożyskowane koła – dobrze jest, gdy kosiarka posiada w pełni regulowany uchwyt – zarówno w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej. Wtedy pielęgnacją trawnika mogą zajmować się osoby o różnym wzroście. Duże i łożyskowane koła wpływają z kolei na komfort w prowadzeniu urządzenia.
 • Pojemność silnika – parametr ten dotyczy egzemplarzy z silnikami spalinowymi. Im większa pojemność, tym silnik dysponuje większą mocą. Z drugiej strony, większa moc oznacza również większe spalanie. W tym miejscu warto wspomnieć o pojemności zbiornika na paliwo. Standardowy zbiornik mieści od 0,5 do 1 litra paliwa, co najczęściej pozwala na blisko godzinę użytkowania (w zależności od obciążenia).

Parametry techniczne kosiarek są bardzo istotne, jednak należy również wziąć pod uwagę producenta sprzętu. Renomowana marka zagwarantuje urządzenia o wysokiej jakości i niezawodności. W naszej ofercie znajdziesz egzemplarze takich marek jak Ryobi, Gardena, Bosch czy Kärcher.

Kosiarka spalinowa czy elektryczna?

Zadbaj o zdrową trawę w swoim ogrodzie! Jeżeli nie wiesz, którą kosiarkę wybrać – skontaktuj się z nami! Nasz sklep oferuje nie tylko profesjonalne maszyny dla biznesu, ale również wysokiej jakości sprzęt i narzędzia dla gospodarstw domowych. Posiadamy rozwiązania zasilane przewodowo, silnikami spalinowymi oraz egzemplarze akumulatorowe. Jeżeli nie wiesz, która kosiarka spalinowa czy elektryczna będzie lepsza – koniecznie zajrzyj na naszego bloga!

Sprawdź innowacyjne roboty koszące!

Na koniec przypominamy, że nasz sklep oferuje także innowacyjne i w pełni automatyczne roboty koszące. Dzięki nim zadbasz o swój trawnik bez konieczności chodzenia za kosiarką i planowania tego typu prac w ogrodzie. Automatyczne roboty koszenia mają co prawda niewielką szerokość koszenia i nie posiadają funkcji zbierania skoszonej trawy, ale za zakupem tych produktów przemawia niebagatelna wygoda i precyzyjnie skoszony trawnik. Postaw na ultra wydajny i precyzyjny system noży w robotach koszących i ciesz się stale zadbanym trawnikiem w swoim ogrodzie!

Postaw na wysoką jakość produktów i wybierz model najlepszego sprzętu ogrodowego!

Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej