Młotowiertarki przewodowe
(38)Szukasz mocnej i niezawodnej młotowiertarki ze sprawdzonym uchwytem SDS? Sprawdź oferowane przez nas narzędzia zasilane przewodowo. Przekonaj się o wysokiej energii udaru i zdolności do wiercenia nawet w najtwardszych materiałach. Postaw na sprawdzone rozwiązania renomowanych marek, takich jak Milwaukee, Ryobi, Bosch, Makita oraz AEG Powertools. Wszelkie prace remontowe z wykorzystaniem poniższego sprzętu wykonasz szybko, sprawnie i bezpiecznie!
Młotowiertarka SDS-PLUS Milwaukee PH30 POWER...
Młotowiertarka SDS-PLUS Milwaukee PH30 POWER XMłotowiertarka SDS-Plus Ryobi RSDS680-K (+ walizka)
Młotowiertarka SDS-Plus Ryobi RSDS680-K (+ walizka)Młotowiertarka SDS-Plus AEG PowerTools KH24IE
Młotowiertarka SDS-Plus AEG PowerTools KH24IEMłotowiertarka Bosch GBH 5-40 D Professional...
Młotowiertarka Bosch GBH 5-40 D Professional z uchwytem SDS maxMłotowiertarka SDS-Plus Ryobi RSDS1050-K ( +...
Młotowiertarka SDS-Plus Ryobi RSDS1050-K ( + walizka)Młotowiertarka Bosch GBH 2-28 F Professional...
Młotowiertarka Bosch GBH 2-28 F Professional z uchwytem SDS plusMłotowiertarka Bosch GBH 240 F Professional z...
Młotowiertarka Bosch GBH 240 F Professional z uchwytem SDS plusMłotowiertarka 7 kg Milwaukee K 750 S SDS-Max
Młotowiertarka 7 kg Milwaukee K 750 S SDS-MaxMłotowiertarka SDS Plus AEG Powertools KH 24IXE
Młotowiertarka SDS Plus AEG Powertools KH 24IXEMłotowiertarka Flex CHE 4-32 R SDS-plus
Młotowiertarka Flex CHE 4-32 R SDS-plusMłotowiertarka SDS-PLUS Milwaukee PFH26
Młotowiertarka SDS-PLUS Milwaukee PFH26Młot udarowo-obrotowy AEG PowerTools KH 5 G
Młot udarowo-obrotowy AEG PowerTools KH 5 GMłot udarowo-obrotowy AEG Powertools KH 5 E
Młot udarowo-obrotowy AEG Powertools KH 5 EMłot udarowo-obrotowy AEG Powertools KH 28 Super...
Młot udarowo-obrotowy AEG Powertools KH 28 Super XEElektronarzędzia
Elektronarzędzia akumulatorowe ■ Elektronarzędzia przewodowe ■ Zestawy elektronarzędzi ■ Akcesoria do elektronarzędzi
Młoty i młotowiertarki przewodowe
Młotowiertarki ■ Młoty do kucia ■ Młoty wielofunkcyjne
Producenci
Dla kogo młotowiertarka?
Niegdyś młoty i młotowiertarki znajdowały się przede wszystkim na podstawowym wyposażeniu ekip remontowych i wykończeniowych. Obecnie z racji wysokiej dostępności i przystępnych cen, młotowiertarki uzupełniają miejsce nawet w przydomowych warsztatach. Są coraz chętniej wybierane przez amatorów majsterkowania, a dzięki względnie niewielkiej wadze i wysokiej poręczności, sprawdzają się przy wielu amatorskich pracach remontowych.
Czym wyróżnia się młotowiertarka na tle innych elektronarzędzi? Przede wszystkim tym, że urządzenie to może spełniać wiele funkcji. Jest to bardzo dobre połączenie Wiertarki oraz młota kującego. Niestety, podobnie jak każde uniwersalne i wielozadaniowe rozwiązanie, również i młotowiertarki nie są w tym względzie idealne. Przede wszystkim nie sprawdzą się tak dobrze podczas precyzyjnego wkręcania niewielkich wkrętów, jak popularne wiertarko-wkrętarki akumulatorowe. Kompromis ten dotyczy również ciężkich prac rozbiórkowych, takich jak np. skuwanie tynku, o czym więcej można przeczytać na naszym blogu. Młotowiertarki znacząco przyspieszą postęp tego typu prac, jednak nie są one w tym względzie tak wydajne i wytrzymałe, jak ciężkie młoty kujące.
Parametry młotowiertarek
Zewnętrzna konstrukcja młotowiertarek SDS może na to nie wskazywać, ale wbrew tym pozorom składają się one z wielu podzespołów. Dlatego też przed wyborem konkretnego modelu młotowiertarki warto sprawdzić większość parametrów, jakimi dysponuje. Uchroni nas to przed zakupem sprzętu, którego mocy możemy w pełni nie wykorzystać lub wręcz przeciwnie – dany egzemplarz okaże się zbyt słaby do większości przeprowadzanych przez nas prac remontowo-budowlanych. Na co zwrócić zatem szczególną uwagę?
Moc silnika – to bez wątpienia jeden z ważniejszych parametrów, który najczęściej dobrze widoczny jest na plakietce z ceną lub opakowaniu z młotowiertarką. Mocniejszy silnik będzie rzadziej się przegrzewał i lepiej zniesie intensywną eksploatację. Z drugiej strony większa moc oznacza również większe zapotrzebowanie na energię elektryczną. Najczęściej moc silnika w młotowiertarkach waha się w graniach od 700 do ponad 1000 W.
Częstotliwość udaru – mówi o tym, jak często w ciągu jednej minuty następuje uderzenie w narzędzie robocze, np. wiertło czy dłuto. Średniej klasy sprzęt dysponuje częstotliwością udaru na poziomie ponad 3500 uderzeń/min. Im większa ta wartość, tym skuteczniej możemy skuwać lub wiercić w kruchych materiałach, takich jak np. beton czy cegła.
Energia udaru –tuż obok częstotliwości udaru jest to bardzo istotny parametr i mówi o sile uderzenia narzędzia roboczego w obrabianą powierzchnię. Parametr ten jest wyrażany w dżulach (J). Średniej klasy młotowiertarki dysponują energią uderzenia na poziomie ponad 3 J.
Ilość obrotów – określa z jaką maksymalną prędkością obrotową może poruszać się wiertło. Najczęściej wartość ta waha się w zakresie od 1000 do 1500 obr/min. W niektórych modelach młotowiertarek możliwa jest regulacja prędkości obrotowej, co wpływa na komfort wykonywanej pracy.
Typ uchwytu – niekiedy lekceważony, ale równie ważny aspekt techniczny w każdej młotowiertarce. Najczęściej spotykanym typem uchwytu jest SDS+ lub SDS-Max. Takie rozwiązanie pozwala na szybką wymianę narzędzia roboczego i zapewnia jego mocne trzymanie podczas pracy. Trzeba tylko pamiętać, że na rynku dostępne są różne rodzaje wierteł i z tego powodu konieczne jest dostosowanie wiertła do danego typu uchwytu w młotowiertarce.
Średnica wiercenia w betonie – od czego zależy?
Osobnym parametrem, a w sumie to grupą parametrów jest zdolność konkretnego modelu młotowiertarki do wiercenia w różnego rodzaju materiałach. Z racji tego, że są one przeznaczone do obróbki twardego betonu, istotna jest przede wszystkim maksymalna średnica wiercenia w betonie. Najczęściej waha się ona od nieco ponad 20 mm w przypadku urządzeń z niższej półki do ponad 30 mm w droższych młotowiertarkach.
Producenci podają też bardzo często wartości odpowiednie dla wiercenia w stali oraz drewnie. Warto na koniec dodać, że omawiane tu średnice maksymalne w dużym stopniu wynikają z mocy konkretnego modelu sprzętu. Słabszy silnik zwyczajnie może nie poradzić sobie z obsługą wierteł o sporej średnicy.
Młotowiertarka przewodowa – poznaj korzyści!
Elektronarzędzia przewodowe mają szereg wielu korzyści, które doceniane są przez fachowców i amatorów na całym świecie. Przede wszystkim cechują się większą mocą w porównaniu do rozwiązań akumulatorowych. Dzięki temu wiercenie w twardych materiałach może przebiegać jeszcze sprawniej i nie trzeba przejmować się ograniczonym czasem działania urządzenia na pojedynczej baterii. Niestety zasilanie przewodowe ma jedną, poważną wadę. Elektronarzędzia tego typu nie są w 100% mobilne a do działania wymagają stałego dostępu do sieci elektroenergetycznej.
Młotowiertarka z uchwytem SDS to doskonałe elektronarzędzie, dzięki któremu sprawnie wykonasz kucie i wiercenie w betonie. Z pewnością wykorzystasz ją podczas pracy w domu. W dodatku ceny młotowiertarek SDS zaczynają się już od paruset złotych.
iSPRZET – Twój partner w domu i biznesie!
Czeka Cię intensywnie wiercenie lub skuwanie i szukasz niezawodnych rozwiązań do swojego domu lub firmy? W ofercie naszego sklepu znajdziesz profesjonalny sprzęt budowlany i maszyny przemysłowe o szerokim zastosowaniu. Specjaliści znajdą tu również bardziej specjalistyczne elektronarzędzia, takie jak młoty wielofunkcyjne czy też elektryczne młoty wyburzeniowe.
Nasi doradcy służą także niezbędnym wsparciem technicznym, zarówno na etapie wyboru produktu, jak i po jego zakupie przez klienta. Jeżeli nie wiesz, która wiertarka SDS czy młotowiertarka SDS sprawdzi się najlepiej w planowanych przez Ciebie pracach budowlanych – skontaktuj się z nami! Dobierzemy najlepsze rozwiązanie o odpowiedniej mocy, dzięki któremu przeprowadzisz wiercenie w nawet twardych materiałach, szybko, bezpiecznie i skutecznie!