Sztyfciarki
(10)Polecamy wysokiej jakości sztyfciarki akumulatorowe, które sprawdzą się m.in. w zakładach stolarskich, dekarskich i ekipach remontowo-budowlanych. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych sztyfciarek możesz łączyć elementy trwale i niemal niewidocznie. Ponadto gwoździarki nie wymagają do działania źródła sprężonego powietrza. Zasilane są za pomocą wydajnych akumulatorów, które pozwalają na długi czas działania urządzenia na pełnym naładowaniu baterii. Sprawdź wysokiej jakości urządzenia do mocowania renomowanych marek, takich jak Milwaukee, Ryobi czy AEG Powertools. Postaw na solidny sprzęt budowlany!
Sztyfciarka Milwaukee M18 FN18GS-0X (+ walizka)
Sztyfciarka Milwaukee M18 FN18GS-0X (+ walizka)Sztyfciarka AEG PowerTools B18N18-0
Sztyfciarka AEG PowerTools B18N18-0Sztyfciarka gazowa TJEP TF 18/50 GAS 3G
Sztyfciarka gazowa TJEP TF 18/50 GAS 3GGazowy zszywacz do siatek Tjep FS-40 GAS 3G
Gazowy zszywacz do siatek Tjep FS-40 GAS 3GGazowy zszywacz TJEP PQZ-75 GAS 3G
Gazowy zszywacz TJEP PQZ-75 GAS 3GElektronarzędzia
Elektronarzędzia akumulatorowe ■ Elektronarzędzia przewodowe ■ Zestawy elektronarzędzi ■ Akcesoria do elektronarzędzi
Urządzenia do mocowania
Grzechotki akumulatorowe ■ Gwoździarki akumulatorowe ■ Klucze udarowe akumulatorowe ■ Nitownice akumulatorowe ■ Sztyfciarki ■ Zakrętarki akumulatorowe ■ Zakrętarki udarowe akumulatorowe
Producenci
Milwaukee ■ AEG Powertools ■ Bosch ■ Ryobi ■ Makita
Sztyfciarka – zastosowanie
Sztyfciarka to dość specjalistyczne narzędzie, wykorzystywane przede wszystkim w stolarstwie, pracach remontowych, ogólnobudowlanych i wykończeniowych. Bardzo przydatny sprzęt podczas produkcji powszechnie użytkowanych przedmiotów drewnianych, takich jak ramy okienne, meble, drzwi czy okna, a także skrzynie załadunkowe i palety.
Co ciekawe, zszywacz pneumatyczny bardzo często wykorzystywany jest podczas układania wykładzin podłogowych i prac związanych z mocowaniem paneli. Zastosowanie sztyftów pozwala na łączenie elementów w sposób trwały i estetyczny. Najczęściej typowa sztyfciarka pozwala na montaż sztyftów o długości od 16 do 50 mm i waży ok. 3 kg z akumulatorem.
Sztyfty do sztyfciarki – czym są?
Skoro wiemy już do czego wykorzystywane są sztyfciarki to sprawdźmy, czym tak w ogóle jest sztyft. W gruncie rzeczy jest to element wykonany z metalu, który posiada z jednej strony ostre zakończenie i swoim wyglądem przypomina nieco gwóźdź. Różnicą jest natomiast to, że sztyfty nie posiadają specyficznej dla gwoździ główki. Co prawda niektóre modele sztyftów wyposażone są w niewielki łebek, ale jest on o wiele mniejszy niż w przypadku tradycyjnych i znanych nam gwoździ do wbijania za pomocą młotka.
Najczęściej sztyfty połączone są ze sobą metodą koletowania, czyli za pomocą dwóch drutów, do których są zgrzewane a następne zwijane i pakowane. Innym rozwiązaniem jest zatapianie sztyftów w plastikowej taśmie, które tworzą finalnie swego rodzaju płaskie listwy. Zanim zakupimy wybrany sprzęt, warto sprawdzić, jaki rodzaj sztyftów obsługuje dany producent sprzętu.
Sztyfciarka – jak działa?
Zszywacze pneumatyczne swoim wyglądem przypominają gwoździarki akumulatorowe. Oprócz rękojeści i głównego korpusu z mechanizmem strzałowym, wyposażone są w charakterystyczną szynę, która pełni funkcję magazynka. To właśnie w niej znajdują się ciasno upakowane gwoździe, które są podawane w sposób automatyczny. Zszywacze posiadają często różne tryby wbijania gwoździ, np. tryb sekwencyjny zwiększający precyzję wbijania czy też tryb kontaktowy, który wyzwala wystrzał sztyftu natychmiast po przyłożeniu urządzenia do powierzchni. Na rynku znajdziemy obecnie urządzenia pneumatyczne oraz elektronarzędzia bezprzewodowe. Jakie są między nimi różnice?
Sztyfciarki pneumatyczne – cechy
W zależności od trybu pracy za pomocą tego narzędzia, mamy do wyboru zszywacze pneumatyczne oraz bezprzewodowe. W pierwszym przypadku, sprzęt obsługiwany jest za pomocą sprężonego powietrza. To z kolei wymaga zastosowania dodatkowego sprzętu, którym są sprężarki powietrza. Zasilanie pneumatyczne sprawdza się głównie w stacjonarnych warsztatach. Sprzęt pneumatyczny słynie z wysokiej niezawodności i prostej budowy. Jeżeli jednak planujemy częste wykonywanie robót w terenie u klienta, wtedy zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem okaże się inwestycja w elektronarzędzia zasilane bateryjnie.
Sztyfciarka akumulatorowa – cechy
Omawiane tu urządzenia na baterie są wysoce poręczne i mobilne. To sprawia, że gwoździarki są coraz chętniej wybieranymi narzędziami przez osoby indywidualne na potrzeby domowe. Niemniej jednak nowoczesne gwoździarki na akumulator dysponują całkiem przyzwoitymi parametrami technicznymi. Co bardzo ważne – dzięki zastosowaniu pojemnych akumulatorów są w stanie pracować przez bardzo długi czas (potrafią wystrzelić nawet ponad tysiąc sztyftów na jednym naładowaniu baterii). Niemniej jednak trzeba pamiętać, aby do bazowego narzędzia dokupić odpowiednie akumulatory litowo-jonowe. Niezbędna będzie również ładowarka obsługująca konkretny typ baterii. Jedynym minusem rozwiązań bateryjnych jest nieco większa waga. Najczęściej sztyfciarka pneumatyczna jest lżejsza niż jej bliźniacza wersja akumulatorowa.
Profesjonalny sprzęt budowlany w iSPRZET
Jeżeli interesuje Cię niezawodna sztyfciarka pneumatyczna lub akumulatorowa na zszywki czy też solidna gwoździarka pneumatyczna do wbijania gwoździ – koniecznie sprawdź naszą ofertę sprzętową dla firm. Posiadamy różnego rodzaju elektronarzędzia dla domu i budownictwa oraz wysokiej jakości narzędzia ręczne do pracy w domowym warsztacie lub ogrodzie. Polecamy również nitownice akumulatorowe oraz klucze udarowe akumulatorowe.
Nasz sklep gwarantuje również profesjonalne doradztwo techniczne. Z przyjemnością podpowiemy Ci jaki model gwoździarki do łączenia elementów w konkretnym rodzaju prac będzie najlepszy. W kilka sekund porównamy różne wersje urządzeń i dopasujemy rozwiązanie idealnie wpisujące się w Twoje potrzeby.